- Academy »
- Stats »
- Girabola Angola »
- 2021/2022 »
- All Games
Competition
Girabola 2021/2022
Angola
Games
Regular Season | |||||||||
Fri | 01.Oct.2021 - 19:30 | Kabuscorp | 2-2 | Sporting de Cabinda | Gam1 | ||||
Fri | 01.Oct.2021 - 19:30 | Onze Bravos | 1-1 | Wiliete | Gam1 | ||||
Fri | 01.Oct.2021 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 0-0 | Sagrada Esperança | Gam1 | ||||
Sat | 02.Oct.2021 - 19:30 | Cubango | 0-2 | Petro de Luanda | Gam1 | ||||
Sat | 02.Oct.2021 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 0-1 | Interclube | Gam1 | ||||
Sat | 02.Oct.2021 - 19:30 | Recreativo da Caála | 3-0 | Sporting de Benguela | Gam1 | ||||
Sat | 02.Oct.2021 - 20:30 | 1º de Agosto | 1-0 | Académica do Lobito | Gam1 | ||||
Sun | 03.Oct.2021 - 19:30 | Desportivo Huíla | 3-0 | Progresso | Gam1 | ||||
Sat | 09.Oct.2021 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 0-0 | Desportivo Huíla | Gam2 | ||||
Sat | 09.Oct.2021 - 20:00 | Interclube | 1-0 | Cubango | Gam2 | ||||
Sat | 09.Oct.2021 - 20:00 | Académica do Lobito | 1-1 | CD Lunda-Sul | Gam2 | ||||
Sat | 09.Oct.2021 - 21:00 | Progresso | 0-0 | Onze Bravos | Gam2 | ||||
Sun | 10.Oct.2021 - 20:00 | Wiliete | 2-2 | Recreativo do Libolo | Gam2 | ||||
Sat | 16.Oct.2021 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 3-0 | Cubango | Gam3 | ||||
Sat | 16.Oct.2021 - 19:30 | Onze Bravos | 0-0 | Sporting de Cabinda | Gam3 | ||||
Sat | 16.Oct.2021 - 20:30 | Kabuscorp | 1-2 | Académica do Lobito | Gam3 | ||||
Sun | 17.Oct.2021 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 1-0 | Sporting de Benguela | Gam3 | ||||
Sun | 17.Oct.2021 - 20:30 | Wiliete | 3-1 | Progresso | Gam3 | ||||
Tue | 19.Oct.2021 - 20:00 | Desportivo Huíla | 1-2 | Sagrada Esperança | Gam3 | ||||
Wed | 20.Oct.2021 - 20:30 | 1º de Agosto | 2-2 | Petro de Luanda | Gam3 | ||||
Sat | 23.Oct.2021 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 0-1 | Wiliete | Gam4 | ||||
Sat | 23.Oct.2021 - 20:00 | Académica do Lobito | 0-0 | Desportivo Huíla | Gam4 | ||||
Sat | 23.Oct.2021 - 21:00 | Progresso | 1-2 | Recreativo do Libolo | Gam4 | ||||
Sun | 24.Oct.2021 - 19:30 | Cubango | 1-0 | Recreativo da Caála | Gam4 | ||||
Sun | 24.Oct.2021 - 20:00 | Sporting de Benguela | 1-2 | Kabuscorp | Gam4 | ||||
Wed | 27.Oct.2021 - 20:00 | Interclube | 1-2 | 1º de Agosto | Gam4 | ||||
Wed | 27.Oct.2021 - 20:00 | Sagrada Esperança | 3-1 | Onze Bravos | Gam4 | ||||
Wed | 27.Oct.2021 - 21:00 | Petro de Luanda | 3-1 | CD Lunda-Sul | Gam4 | ||||
Sat | 30.Oct.2021 - 19:30 | Onze Bravos | 2-0 | Académica do Lobito | Gam5 | ||||
Sat | 30.Oct.2021 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 1-1 | Recreativo da Caála | Gam5 | ||||
Sat | 30.Oct.2021 - 20:00 | Progresso | 0-1 | Sporting de Cabinda | Gam5 | ||||
Sat | 30.Oct.2021 - 20:00 | Kabuscorp | 0-3 | Petro de Luanda | Gam5 | ||||
Sun | 31.Oct.2021 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 0-2 | Interclube | Gam5 | ||||
Sun | 31.Oct.2021 - 20:00 | Desportivo Huíla | 1-1 | Sporting de Benguela | Gam5 | ||||
Sun | 31.Oct.2021 - 20:30 | 1º de Agosto | 0-1 | Cubango | Gam5 | ||||
Sun | 31.Oct.2021 - 20:30 | Wiliete | 1-1 | Sagrada Esperança | Gam5 | ||||
Wed | 03.Nov.2021 - 20:00 | Sagrada Esperança | 2-1 | Kabuscorp | Gam2 | ||||
Wed | 03.Nov.2021 - 20:00 | Sporting de Benguela | 0-5 | 1º de Agosto | Gam2 | ||||
Wed | 03.Nov.2021 - 20:30 | Petro de Luanda | 2-1 | Recreativo da Caála | Gam2 | ||||
Sat | 06.Nov.2021 - 19:30 | Cubango | 0-0 | CD Lunda-Sul | Gam6 | ||||
Sat | 06.Nov.2021 - 20:00 | Interclube | 2-1 | Kabuscorp | Gam6 | ||||
Sat | 06.Nov.2021 - 20:00 | Académica do Lobito | 0-2 | Wiliete | Gam6 | ||||
Sun | 07.Nov.2021 - 19:30 | Recreativo da Caála | 1-0 | 1º de Agosto | Gam6 | ||||
Sun | 07.Nov.2021 - 20:00 | Petro de Luanda | 3-0 | Desportivo Huíla | Gam6 | ||||
Sun | 07.Nov.2021 - 20:00 | Sporting de Benguela | 0-3 | Onze Bravos | Gam6 | ||||
Sat | 13.Nov.2021 - 20:30 | Kabuscorp | 2-0 | Cubango | Gam7 | ||||
Sun | 14.Nov.2021 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 1-0 | Recreativo da Caála | Gam7 | ||||
Sun | 14.Nov.2021 - 20:00 | Desportivo Huíla | 1-0 | Interclube | Gam7 | ||||
Sun | 14.Nov.2021 - 21:00 | Progresso | 1-1 | Académica do Lobito | Gam7 | ||||
Mon | 15.Nov.2021 - 20:30 | Wiliete | 4-0 | Sporting de Benguela | Gam7 | ||||
Sat | 20.Nov.2021 - 20:00 | Interclube | 2-0 | Onze Bravos | Gam8 | ||||
Sat | 20.Nov.2021 - 20:00 | Académica do Lobito | 3-0 | Sporting de Cabinda | Gam8 | ||||
Sat | 20.Nov.2021 - 21:00 | Petro de Luanda | 0-0 | Wiliete | Gam8 | ||||
Sun | 21.Nov.2021 - 19:30 | Sagrada Esperança | 2-0 | Recreativo do Libolo | Gam8 | ||||
Sun | 21.Nov.2021 - 19:30 | Recreativo da Caála | 1-0 | Kabuscorp | Gam8 | ||||
Sun | 21.Nov.2021 - 20:00 | Sporting de Benguela | 0-1 | Progresso | Gam8 | ||||
Sun | 21.Nov.2021 - 20:30 | 1º de Agosto | 2-1 | CD Lunda-Sul | Gam8 | ||||
Mon | 22.Nov.2021 - 19:30 | Cubango | 0-2 | Desportivo Huíla | Gam8 | ||||
Wed | 24.Nov.2021 - 19:30 | Sagrada Esperança | 2-0 | Progresso | Gam6 | ||||
Wed | 24.Nov.2021 - 21:00 | Petro de Luanda | 3-1 | Recreativo do Libolo | Gam14 | 3 | |||
Sat | 27.Nov.2021 - 19:30 | Onze Bravos | 0-0 | Cubango | Gam9 | ||||
Sat | 27.Nov.2021 - 19:30 | Sagrada Esperança | 1-0 | Académica do Lobito | Gam9 | ||||
Sat | 27.Nov.2021 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 1-1 | CD Lunda-Sul | Gam9 | ||||
Sat | 27.Nov.2021 - 20:30 | Kabuscorp | 2-2 | 1º de Agosto | Gam9 | ||||
Sun | 28.Nov.2021 - 20:00 | Desportivo Huíla | 0-1 | Recreativo da Caála | Gam9 | ||||
Sun | 28.Nov.2021 - 21:00 | Progresso | 0-4 | Petro de Luanda | Gam9 | ||||
Wed | 01.Dec.2021 - 19:30 | Onze Bravos | 2-3 | Petro de Luanda | Gam7 | ||||
Wed | 01.Dec.2021 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 0-1 | 1º de Agosto | Gam7 | ||||
Wed | 01.Dec.2021 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 1-2 | Sagrada Esperança | Gam7 | ||||
Sat | 04.Dec.2021 - 20:00 | Académica do Lobito | 1-2 | Recreativo do Libolo | Gam10 | ||||
Sun | 05.Dec.2021 - 19:30 | Recreativo da Caála | 0-1 | Onze Bravos | Gam10 | ||||
Sun | 05.Dec.2021 - 19:30 | Cubango | 0-1 | Wiliete | Gam10 | ||||
Sun | 05.Dec.2021 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 0-0 | Kabuscorp | Gam10 | ||||
Sun | 05.Dec.2021 - 20:00 | Sporting de Benguela | 1-4 | Sagrada Esperança | Gam10 | ||||
Sun | 05.Dec.2021 - 20:30 | 1º de Agosto | 3-1 | Desportivo Huíla | Gam10 | ||||
Mon | 06.Dec.2021 - 21:00 | Petro de Luanda | 2-0 | Sporting de Cabinda | Gam10 | ||||
Wed | 08.Dec.2021 - 20:00 | Interclube | 4-0 | Progresso | Gam10 | 1 | |||
Thu | 09.Dec.2021 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 3-0 | Sporting de Benguela | Gam9 | ||||
Sat | 11.Dec.2021 - 19:30 | Sagrada Esperança | 2-1 | Petro de Luanda | Gam11 | ||||
Sat | 11.Dec.2021 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 1-2 | Kabuscorp | Gam11 | ||||
Sat | 11.Dec.2021 - 20:00 | Desportivo Huíla | 1-1 | CD Lunda-Sul | Gam11 | ||||
Sat | 11.Dec.2021 - 21:00 | Progresso | 1-2 | Cubango | Gam11 | ||||
Sun | 12.Dec.2021 - 19:30 | Onze Bravos | 1-2 | 1º de Agosto | Gam11 | ||||
Sun | 12.Dec.2021 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 1-1 | Interclube | Gam11 | ||||
Sun | 12.Dec.2021 - 20:00 | Académica do Lobito | 2-1 | Sporting de Benguela | Gam11 | ||||
Sun | 12.Dec.2021 - 20:30 | Wiliete | 1-1 | Recreativo da Caála | Gam11 | ||||
Wed | 15.Dec.2021 - 19:30 | Cubango | 0-1 | Sporting de Cabinda | Gam12 | ||||
Wed | 15.Dec.2021 - 19:30 | Recreativo da Caála | 3-0 | Progresso | Gam12 | ||||
Wed | 15.Dec.2021 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 0-1 | Onze Bravos | Gam12 | ||||
Wed | 15.Dec.2021 - 20:00 | Interclube | 1-2 | Sagrada Esperança | Gam12 | ||||
Wed | 15.Dec.2021 - 20:00 | Sporting de Benguela | 1-2 | Recreativo do Libolo | Gam12 | ||||
Wed | 15.Dec.2021 - 21:00 | Petro de Luanda | 2-0 | Académica do Lobito | Gam12 | ||||
Thu | 16.Dec.2021 - 20:30 | 1º de Agosto | 3-1 | Wiliete | Gam12 | ||||
Sat | 18.Dec.2021 - 19:30 | Sagrada Esperança | 2-0 | Cubango | Gam13 | ||||
Sat | 18.Dec.2021 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 1-1 | Desportivo Huíla | Gam13 | ||||
Sat | 18.Dec.2021 - 20:00 | Recreativo da Caála | 2-0 | Sporting de Cabinda | Gam28 | ||||
Sun | 19.Dec.2021 - 20:00 | Académica do Lobito | 1-1 | Interclube | Gam13 | ||||
Sun | 19.Dec.2021 - 20:30 | Wiliete | 1-1 | CD Lunda-Sul | Gam13 | ||||
Sun | 19.Dec.2021 - 21:00 | Progresso | 1-2 | 1º de Agosto | Gam13 | ||||
Mon | 20.Dec.2021 - 20:00 | Sporting de Benguela | 0-3 | Petro de Luanda | Gam13 | ||||
Wed | 22.Dec.2021 - 20:30 | 1º de Agosto | 0-0 | Sporting de Cabinda | Gam14 | ||||
Thu | 23.Dec.2021 - 19:30 | Cubango | 1-0 | Académica do Lobito | Gam14 | ||||
Thu | 23.Dec.2021 - 19:30 | Recreativo da Caála | 0-0 | Sagrada Esperança | Gam14 | ||||
Thu | 23.Dec.2021 - 20:00 | Desportivo Huíla | 0-0 | Onze Bravos | Gam14 | ||||
Thu | 23.Dec.2021 - 20:30 | Kabuscorp | 1-1 | Wiliete | Gam14 | ||||
Sat | 08.Jan.2022 - 20:00 | Académica do Lobito | 1-0 | Recreativo da Caála | Gam15 | ||||
Sat | 08.Jan.2022 - 20:00 | Sporting de Benguela | 1-1 | Cubango | Gam15 | ||||
Sat | 08.Jan.2022 - 21:00 | Progresso | 1-1 | Kabuscorp | Gam15 | ||||
Sat | 08.Jan.2022 - 21:00 | Petro de Luanda | 4-0 | Interclube | Gam15 | ||||
Sun | 09.Jan.2022 - 19:30 | Wiliete | 0-2 | Desportivo Huíla | Gam15 | ||||
Sun | 09.Jan.2022 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 2-1 | CD Lunda-Sul | Gam15 | ||||
Tue | 11.Jan.2022 - 19:30 | Recreativo da Caála | 1-1 | Interclube | Gam3 | ||||
Wed | 12.Jan.2022 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 2-0 | Progresso | Gam14 | ||||
Fri | 14.Jan.2022 - 19:30 | Wiliete | 1-1 | Interclube | Gam9 | ||||
Sat | 15.Jan.2022 - 19:30 | Sagrada Esperança | 0-0 | 1º de Agosto | Gam15 | ||||
Sat | 15.Jan.2022 - 19:30 | Onze Bravos | 0-3 | Recreativo do Libolo | Gam15 | ||||
Sat | 15.Jan.2022 - 20:30 | Kabuscorp | 1-1 | Desportivo Huíla | Gam12 | ||||
Mon | 17.Jan.2022 - 19:30 | Sporting de Benguela | 0-2 | Interclube | Gam29 | ||||
Tue | 18.Jan.2022 - 19:30 | Onze Bravos | 2-0 | Kabuscorp | Gam13 | ||||
Fri | 21.Jan.2022 - 19:30 | Sporting de Cabinda | 1-0 | Recreativo do Libolo | Gam6 | ||||
Sat | 22.Jan.2022 - 20:00 | Académica do Lobito | 0-1 | 1º de Agosto | Gam16 | ||||
Sat | 22.Jan.2022 - 20:00 | Sagrada Esperança | 0-1 | CD Lunda-Sul | Gam16 | ||||
Sat | 22.Jan.2022 - 20:00 | Sporting de Benguela | 0-3 | Recreativo da Caála | Gam16 | ||||
Sat | 22.Jan.2022 - 21:00 | Petro de Luanda | 3-0 | Cubango | Gam16 | ||||
Sun | 23.Jan.2022 - 20:30 | Wiliete | 0-2 | Onze Bravos | Gam16 | ||||
Sun | 23.Jan.2022 - 22:30 | Progresso | 2-1 | Desportivo Huíla | Gam16 | ||||
Tue | 25.Jan.2022 - 21:00 | Petro de Luanda | 4-1 | Kabuscorp | Gam20 | ||||
Sat | 29.Jan.2022 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 2-0 | Wiliete | Gam17 | ||||
Sat | 29.Jan.2022 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 1-1 | Académica do Lobito | Gam17 | ||||
Sat | 29.Jan.2022 - 20:00 | Desportivo Huíla | 1-0 | Sporting de Cabinda | Gam17 | ||||
Sat | 29.Jan.2022 - 20:30 | Kabuscorp | 1-1 | Sagrada Esperança | Gam17 | ||||
Sun | 30.Jan.2022 - 19:30 | Cubango | 1-0 | Interclube | Gam17 | ||||
Sun | 30.Jan.2022 - 19:30 | Recreativo da Caála | 0-1 | Petro de Luanda | Gam17 | ||||
Sun | 30.Jan.2022 - 20:30 | 1º de Agosto | 10-0 | Sporting de Benguela | Gam17 | ||||
Tue | 01.Feb.2022 - 19:30 | Sagrada Esperança | 6-0 | Sporting de Cabinda | Gam22 | ||||
Sat | 05.Feb.2022 - 19:30 | Sagrada Esperança | 2-0 | Desportivo Huíla | Gam18 | ||||
Sat | 05.Feb.2022 - 20:00 | Interclube | 1-0 | Recreativo da Caála | Gam18 | ||||
Sat | 05.Feb.2022 - 20:00 | Académica do Lobito | 2-0 | Kabuscorp | Gam18 | ||||
Sat | 05.Feb.2022 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 1-0 | Onze Bravos | Gam18 | ||||
Sat | 05.Feb.2022 - 20:00 | Sporting de Benguela | 0-0 | CD Lunda-Sul | Gam18 | ||||
Sat | 05.Feb.2022 - 21:00 | Progresso | 3-2 | Wiliete | Gam18 | ||||
Sat | 05.Feb.2022 - 21:00 | Petro de Luanda | 1-1 | 1º de Agosto | Gam18 | ||||
Sun | 06.Feb.2022 - 19:30 | Cubango | 1-0 | Recreativo do Libolo | Gam18 | ||||
Sat | 12.Feb.2022 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 1-1 | Progresso | Gam19 | ||||
Sun | 13.Feb.2022 - 19:30 | Recreativo da Caála | 4-0 | Cubango | Gam19 | ||||
Sun | 13.Feb.2022 - 20:00 | Desportivo Huíla | 2-1 | Académica do Lobito | Gam19 | ||||
Sun | 13.Feb.2022 - 20:30 | Wiliete | 1-0 | Sporting de Cabinda | Gam19 | ||||
Sun | 13.Feb.2022 - 20:30 | 1º de Agosto | 2-0 | Interclube | Gam19 | ||||
Sat | 19.Feb.2022 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 0-3 | Progresso | Gam20 | ||||
Sat | 19.Feb.2022 - 20:00 | Académica do Lobito | 3-1 | Onze Bravos | Gam20 | ||||
Sat | 19.Feb.2022 - 20:00 | Interclube | 2-1 | CD Lunda-Sul | Gam20 | ||||
Sat | 19.Feb.2022 - 20:00 | Sporting de Benguela | 1-4 | Desportivo Huíla | Gam20 | ||||
Sun | 20.Feb.2022 - 19:30 | Cubango | 0-0 | 1º de Agosto | Gam20 | ||||
Sun | 20.Feb.2022 - 19:30 | Recreativo da Caála | 0-1 | Recreativo do Libolo | Gam20 | ||||
Sat | 26.Feb.2022 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 1-0 | Kabuscorp | Gam16 | ||||
Sun | 27.Feb.2022 - 19:30 | Onze Bravos | 2-1 | Progresso | Gam17 | ||||
Mon | 28.Feb.2022 - 20:00 | Interclube | 1-1 | Recreativo do Libolo | Gam16 | ||||
Wed | 02.Mar.2022 - 20:00 | Académica do Lobito | 2-0 | Sagrada Esperança | Gam24 | ||||
Wed | 02.Mar.2022 - 20:30 | Wiliete | 0-3 | Petro de Luanda | Gam23 | ||||
Sat | 05.Mar.2022 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 0-0 | Sporting de Cabinda | Gam21 | ||||
Sat | 05.Mar.2022 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 0-1 | Cubango | Gam21 | ||||
Sat | 05.Mar.2022 - 19:30 | Onze Bravos | 2-0 | Sporting de Benguela | Gam21 | ||||
Sat | 05.Mar.2022 - 21:00 | Progresso | 0-1 | Sagrada Esperança | Gam21 | ||||
Sun | 06.Mar.2022 - 20:00 | Desportivo Huíla | 1-4 | Petro de Luanda | Gam21 | ||||
Sun | 06.Mar.2022 - 20:30 | Wiliete | 2-2 | Académica do Lobito | Gam21 | ||||
Sun | 06.Mar.2022 - 20:30 | 1º de Agosto | 1-1 | Recreativo da Caála | Gam21 | ||||
Sun | 06.Mar.2022 - 20:30 | Kabuscorp | 0-1 | Interclube | Gam21 | ||||
Sat | 12.Mar.2022 - 20:00 | Interclube | 1-2 | Desportivo Huíla | Gam22 | ||||
Sun | 13.Mar.2022 - 19:30 | Cubango | 0-0 | Kabuscorp | Gam22 | ||||
Sun | 13.Mar.2022 - 20:00 | Académica do Lobito | 5-0 | Progresso | Gam22 | ||||
Sun | 13.Mar.2022 - 20:00 | Sporting de Benguela | 0-4 | Wiliete | Gam22 | ||||
Sun | 13.Mar.2022 - 20:00 | Recreativo da Caála | 0-0 | CD Lunda-Sul | Gam22 | ||||
Sun | 13.Mar.2022 - 20:30 | 1º de Agosto | 0-1 | Recreativo do Libolo | Gam22 | ||||
Wed | 16.Mar.2022 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 0-2 | Sagrada Esperança | Gam23 | ||||
Sat | 19.Mar.2022 - 19:30 | Onze Bravos | 0-0 | Interclube | Gam23 | ||||
Sat | 19.Mar.2022 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 1-1 | Académica do Lobito | Gam23 | ||||
Sat | 19.Mar.2022 - 20:30 | Kabuscorp | 0-0 | Recreativo da Caála | Gam23 | ||||
Sun | 20.Mar.2022 - 20:00 | Desportivo Huíla | 2-0 | Cubango | Gam23 | ||||
Sun | 20.Mar.2022 - 21:00 | Progresso | 2-2 | Sporting de Benguela | Gam23 | ||||
Wed | 23.Mar.2022 - 20:30 | Kabuscorp | 2-1 | Sporting de Benguela | Gam19 | ||||
Wed | 06.Apr.2022 - 20:00 | Onze Bravos | 1-0 | Sagrada Esperança | Gam19 | ||||
Wed | 06.Apr.2022 - 21:00 | Petro de Luanda | 1-1 | Progresso | Gam24 | ||||
Fri | 08.Apr.2022 - 20:30 | Wiliete | 3-3 | Cubango | Gam25 | ||||
Sat | 09.Apr.2022 - 19:30 | Recreativo do Libolo | 0-2 | Académica do Lobito | Gam25 | ||||
Sat | 09.Apr.2022 - 19:30 | Onze Bravos | 2-1 | Recreativo da Caála | Gam25 | ||||
Sat | 09.Apr.2022 - 19:30 | Sagrada Esperança | 6-0 | Sporting de Benguela | Gam25 | ||||
Sat | 09.Apr.2022 - 20:00 | Sporting de Cabinda | 0-3 | Petro de Luanda | Gam25 | ||||
Sat | 09.Apr.2022 - 21:00 | Progresso | 0-3 | Interclube | Gam25 | ||||
Sun | 10.Apr.2022 - 20:00 | Desportivo Huíla | 2-1 | 1º de Agosto | Gam25 | ||||
Sun | 10.Apr.2022 - 21:30 | Kabuscorp | 0-1 | CD Lunda-Sul | Gam25 | ||||
Wed | 13.Apr.2022 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 1-2 | 1º de Agosto | Gam23 | ||||
Wed | 13.Apr.2022 - 20:30 | Sagrada Esperança | 1-0 | Wiliete | Gam20 | ||||
Sat | 16.Apr.2022 - 20:00 | Interclube | 2-1 | Sporting de Cabinda | Gam26 | ||||
Sat | 16.Apr.2022 - 20:00 | Sporting de Benguela | 1-1 | Académica do Lobito | Gam26 | ||||
Sat | 16.Apr.2022 - 20:30 | Kabuscorp | 0-1 | Recreativo do Libolo | Gam26 | ||||
Sun | 17.Apr.2022 - 19:30 | Cubango | 2-1 | Progresso | Gam26 | ||||
Sun | 17.Apr.2022 - 19:30 | Recreativo da Caála | 0-0 | Wiliete | Gam26 | ||||
Sun | 17.Apr.2022 - 19:30 | CD Lunda-Sul | 2-1 | Desportivo Huíla | Gam26 | ||||
Sun | 17.Apr.2022 - 20:30 | 1º de Agosto | 0-1 | Onze Bravos | Gam26 | ||||
Wed | 20.Apr.2022 - 19:30 | Cubango | 1-1 | Onze Bravos | Gam24 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Girabola - 2021/2022
- 100% 240 / 240 Games
- Home team wins 40%
- Draws 30.42%
- Away team wins 29.58%
- Over 1.5 70.42%
- Over 2.5 42.5%
- Over 3.5 19.58%
- Goals 561
- Goals /match 2.34
- Goals /match home 1.34
- Goals /match away 1
- Both teams score 44.17%
- Goals after 80' 0%
No tv schedule yet for US
(change)