Competition
Premier League 2021/2022
Malta
Games
Regular Season | |||||||||
Thu | 12.Aug.2021 - 23:30 | Balzan | 1-0 | Sliema Wanderers | Gam1 | ||||
Fri | 13.Aug.2021 - 23:30 | Hamrun Spartans | 1-2 | Valletta | Gam1 | ||||
Fri | 13.Aug.2021 - 23:30 | Gudja United | 0-1 | Sirens | Gam1 | 1 | |||
Sat | 14.Aug.2021 - 23:30 | Floriana | 2-2 | Santa Lucia | Gam1 | ||||
Sat | 14.Aug.2021 - 23:30 | Mosta | 0-3 | Birkirkara | Gam1 | ||||
Mon | 16.Aug.2021 - 23:30 | Gzira United | 1-3 | Hibernians | Gam1 | 3 | |||
Fri | 20.Aug.2021 - 22:30 | Sliema Wanderers | 0-0 | Floriana | Gam2 | 1 | |||
Fri | 20.Aug.2021 - 22:30 | Sirens | 1-1 | Mosta | Gam2 | 2 | |||
Sat | 21.Aug.2021 - 22:30 | Valletta | 1-0 | Balzan | Gam2 | ||||
Sat | 21.Aug.2021 - 22:30 | Birkirkara | 2-1 | Hamrun Spartans | Gam2 | ||||
Sun | 22.Aug.2021 - 22:30 | Hibernians | 2-1 | Gudja United | Gam2 | ||||
Sun | 22.Aug.2021 - 22:30 | Santa Lucia | 1-1 | Gzira United | Gam2 | ||||
Sat | 11.Sep.2021 - 20:30 | Mosta | 1-2 | Hamrun Spartans | Gam3 | 1 | |||
Sat | 11.Sep.2021 - 22:30 | Floriana | 3-0 | Valletta | Gam3 | 1 | |||
Sun | 12.Sep.2021 - 00:30 | Gzira United | 1-1 | Sliema Wanderers | Gam3 | 1 | |||
Sun | 12.Sep.2021 - 20:30 | Sirens | 1-3 | Hibernians | Gam3 | 1 | |||
Sun | 12.Sep.2021 - 22:30 | Balzan | 1-2 | Birkirkara | Gam3 | ||||
Mon | 13.Sep.2021 - 00:30 | Gudja United | 2-2 | Santa Lucia | Gam3 | 1 | |||
Sat | 18.Sep.2021 - 20:30 | Santa Lucia | 1-3 | Sirens | Gam4 | 3 | |||
Sat | 18.Sep.2021 - 22:30 | Valletta | 0-2 | Gzira United | Gam4 | 5 | |||
Sun | 19.Sep.2021 - 00:30 | Hibernians | 3-2 | Mosta | Gam4 | 3 | |||
Sun | 19.Sep.2021 - 20:30 | Birkirkara | 1-1 | Floriana | Gam4 | 2 | |||
Sun | 19.Sep.2021 - 22:30 | Sliema Wanderers | 2-3 | Gudja United | Gam4 | 1 | |||
Mon | 20.Sep.2021 - 00:30 | Hamrun Spartans | 0-1 | Balzan | Gam4 | ||||
Sat | 25.Sep.2021 - 20:30 | Gudja United | 2-0 | Valletta | Gam5 | ||||
Sat | 25.Sep.2021 - 22:30 | Floriana | 1-2 | Hamrun Spartans | Gam5 | ||||
Sun | 26.Sep.2021 - 00:30 | Hibernians | 1-1 | Santa Lucia | Gam5 | ||||
Sun | 26.Sep.2021 - 20:30 | Gzira United | 1-1 | Birkirkara | Gam5 | 1 | |||
Sun | 26.Sep.2021 - 22:30 | Sirens | 2-2 | Sliema Wanderers | Gam5 | 1 | |||
Mon | 27.Sep.2021 - 00:30 | Mosta | 2-1 | Balzan | Gam5 | 1 | |||
Sat | 16.Oct.2021 - 18:30 | Balzan | 1-2 | Floriana | Gam6 | ||||
Sat | 16.Oct.2021 - 20:30 | Hamrun Spartans | 0-1 | Gzira United | Gam6 | 1 | |||
Sat | 16.Oct.2021 - 22:30 | Birkirkara | 2-0 | Gudja United | Gam6 | ||||
Sun | 17.Oct.2021 - 18:30 | Sliema Wanderers | 0-3 | Hibernians | Gam6 | ||||
Sun | 17.Oct.2021 - 20:30 | Valletta | 3-1 | Sirens | Gam6 | 1 | |||
Sun | 17.Oct.2021 - 22:30 | Santa Lucia | 2-2 | Mosta | Gam6 | 1 | |||
Sat | 23.Oct.2021 - 18:30 | Gudja United | 1-3 | Hamrun Spartans | Gam7 | ||||
Sat | 23.Oct.2021 - 22:30 | Mosta | 1-1 | Floriana | Gam7 | 1 | |||
Sat | 23.Oct.2021 - 23:30 | Gzira United | 1-2 | Balzan | Gam7 | 1 | |||
Sun | 24.Oct.2021 - 18:30 | Santa Lucia | 0-0 | Sliema Wanderers | Gam7 | ||||
Sun | 24.Oct.2021 - 20:30 | Hibernians | 1-1 | Valletta | Gam7 | ||||
Sun | 24.Oct.2021 - 22:30 | Sirens | 3-2 | Birkirkara | Gam7 | ||||
Sat | 30.Oct.2021 - 18:30 | Birkirkara | 1-1 | Hibernians | Gam8 | ||||
Sat | 30.Oct.2021 - 20:30 | Valletta | 5-3 | Santa Lucia | Gam8 | ||||
Sat | 30.Oct.2021 - 22:30 | Hamrun Spartans | 1-0 | Sirens | Gam8 | ||||
Sun | 31.Oct.2021 - 19:30 | Balzan | 1-0 | Gudja United | Gam8 | ||||
Sun | 31.Oct.2021 - 21:30 | Floriana | 2-1 | Gzira United | Gam8 | ||||
Sun | 31.Oct.2021 - 23:30 | Sliema Wanderers | 2-3 | Mosta | Gam8 | ||||
Sat | 20.Nov.2021 - 18:30 | Mosta | 2-2 | Gzira United | Gam9 | 1 | |||
Sat | 20.Nov.2021 - 20:30 | Sliema Wanderers | 0-3 | Valletta | Gam9 | ||||
Sat | 20.Nov.2021 - 22:30 | Gudja United | 0-1 | Floriana | Gam9 | ||||
Sun | 21.Nov.2021 - 16:00 | Santa Lucia | 2-0 | Birkirkara | Gam9 | ||||
Sun | 21.Nov.2021 - 18:30 | Sirens | 1-6 | Balzan | Gam9 | 1 | |||
Sun | 21.Nov.2021 - 22:30 | Hibernians | 1-0 | Hamrun Spartans | Gam9 | ||||
Sat | 27.Nov.2021 - 18:30 | Floriana | 1-2 | Sirens | Gam10 | ||||
Sat | 27.Nov.2021 - 20:30 | Birkirkara | 2-0 | Sliema Wanderers | Gam10 | ||||
Sat | 27.Nov.2021 - 22:30 | Valletta | 3-1 | Mosta | Gam10 | 1 | |||
Sun | 28.Nov.2021 - 18:30 | Gzira United | 3-2 | Gudja United | Gam10 | ||||
Sun | 28.Nov.2021 - 20:30 | Hamrun Spartans | 3-0 | Santa Lucia | Gam10 | ||||
Sun | 28.Nov.2021 - 22:30 | Balzan | 1-2 | Hibernians | Gam10 | ||||
Sat | 04.Dec.2021 - 18:30 | Mosta | 0-3 | Gudja United | Gam11 | ||||
Sat | 04.Dec.2021 - 20:30 | Valletta | 0-0 | Birkirkara | Gam11 | ||||
Sat | 04.Dec.2021 - 22:30 | Sirens | 1-3 | Gzira United | Gam11 | ||||
Sun | 05.Dec.2021 - 16:00 | Sliema Wanderers | 0-2 | Hamrun Spartans | Gam11 | 1 | |||
Sun | 05.Dec.2021 - 20:30 | Hibernians | 0-0 | Floriana | Gam11 | ||||
Sun | 05.Dec.2021 - 22:30 | Santa Lucia | 3-3 | Balzan | Gam11 | ||||
Sat | 11.Dec.2021 - 18:30 | Santa Lucia | 1-3 | Floriana | Gam12 | ||||
Sun | 12.Dec.2021 - 18:30 | Birkirkara | 2-2 | Mosta | Gam12 | ||||
Sun | 12.Dec.2021 - 22:30 | Hibernians | 3-1 | Gzira United | Gam12 | ||||
Mon | 13.Dec.2021 - 18:30 | Sirens | 0-0 | Gudja United | Gam12 | 4 | |||
Mon | 13.Dec.2021 - 22:30 | Valletta | 0-1 | Hamrun Spartans | Gam12 | 1 | |||
Sat | 18.Dec.2021 - 18:30 | Gzira United | 2-2 | Santa Lucia | Gam13 | ||||
Sat | 18.Dec.2021 - 22:30 | Mosta | 2-3 | Sirens | Gam13 | 4 | |||
Sun | 19.Dec.2021 - 16:00 | Gudja United | 1-2 | Hibernians | Gam13 | ||||
Sun | 19.Dec.2021 - 18:30 | Floriana | 2-0 | Sliema Wanderers | Gam13 | ||||
Sun | 19.Dec.2021 - 22:30 | Balzan | 2-1 | Valletta | Gam13 | ||||
Mon | 17.Jan.2022 - 23:30 | Hamrun Spartans | 2-1 | Mosta | Gam14 | 5 | |||
Mon | 17.Jan.2022 - 23:30 | Valletta | 0-2 | Floriana | Gam14 | 2 | |||
Tue | 18.Jan.2022 - 21:30 | Sliema Wanderers | 1-3 | Gzira United | Gam14 | ||||
Tue | 18.Jan.2022 - 23:30 | Hibernians | 1-1 | Sirens | Gam14 | 1 | |||
Wed | 19.Jan.2022 - 21:30 | Santa Lucia | 0-3 | Gudja United | Gam14 | 1 | |||
Thu | 20.Jan.2022 - 01:30 | Birkirkara | 3-2 | Balzan | Gam14 | 4 | |||
Sat | 22.Jan.2022 - 18:30 | Balzan | 2-2 | Hamrun Spartans | Gam15 | ||||
Sat | 22.Jan.2022 - 20:30 | Mosta | 1-1 | Hibernians | Gam15 | ||||
Sat | 22.Jan.2022 - 22:30 | Gudja United | 1-0 | Sliema Wanderers | Gam15 | ||||
Sun | 23.Jan.2022 - 18:30 | Gzira United | 1-1 | Valletta | Gam15 | 1 | |||
Sun | 23.Jan.2022 - 20:30 | Sirens | 2-1 | Santa Lucia | Gam15 | ||||
Sun | 23.Jan.2022 - 22:30 | Floriana | 1-0 | Birkirkara | Gam15 | 1 | |||
Wed | 26.Jan.2022 - 23:30 | Sliema Wanderers | 1-0 | Balzan | Gam12 | 4 | |||
Wed | 26.Jan.2022 - 23:30 | Hamrun Spartans | 0-0 | Birkirkara | Gam13 | 6 | |||
Sat | 29.Jan.2022 - 18:30 | Santa Lucia | 0-0 | Hibernians | Gam16 | 4 | |||
Sat | 29.Jan.2022 - 20:30 | Sliema Wanderers | 1-0 | Sirens | Gam16 | 1 | |||
Sat | 29.Jan.2022 - 22:30 | Balzan | 2-3 | Mosta | Gam16 | 1 | |||
Sun | 30.Jan.2022 - 18:30 | Hamrun Spartans | 2-2 | Floriana | Gam16 | 1 | |||
Sun | 30.Jan.2022 - 20:30 | Valletta | 1-3 | Gudja United | Gam16 | 1 | |||
Sun | 30.Jan.2022 - 22:30 | Birkirkara | 1-0 | Gzira United | Gam16 | 1 | |||
Sat | 05.Feb.2022 - 18:30 | Mosta | 1-0 | Santa Lucia | Gam17 | ||||
Sat | 05.Feb.2022 - 20:30 | Gzira United | 4-1 | Hamrun Spartans | Gam17 | ||||
Sat | 05.Feb.2022 - 22:30 | Hibernians | 1-0 | Sliema Wanderers | Gam17 | 2 | |||
Sun | 06.Feb.2022 - 16:00 | Floriana | 2-1 | Balzan | Gam17 | ||||
Sun | 06.Feb.2022 - 18:30 | Gudja United | 0-1 | Birkirkara | Gam17 | 1 | |||
Sun | 06.Feb.2022 - 22:30 | Sirens | 2-1 | Valletta | Gam17 | ||||
Sat | 12.Feb.2022 - 18:30 | Floriana | 2-0 | Mosta | Gam18 | ||||
Sat | 12.Feb.2022 - 20:30 | Valletta | 1-4 | Hibernians | Gam18 | ||||
Sat | 12.Feb.2022 - 22:30 | Balzan | 1-3 | Gzira United | Gam18 | 1 | |||
Sun | 13.Feb.2022 - 18:30 | Hamrun Spartans | 0-1 | Gudja United | Gam18 | ||||
Sun | 13.Feb.2022 - 20:30 | Sliema Wanderers | 1-1 | Santa Lucia | Gam18 | ||||
Sun | 13.Feb.2022 - 22:30 | Birkirkara | 1-1 | Sirens | Gam18 | ||||
Sat | 19.Feb.2022 - 18:30 | Gudja United | 1-0 | Balzan | Gam19 | 2 | |||
Sat | 19.Feb.2022 - 20:30 | Hibernians | 2-3 | Birkirkara | Gam19 | 1 | |||
Sat | 19.Feb.2022 - 22:30 | Sirens | 1-1 | Hamrun Spartans | Gam19 | 2 | |||
Sun | 20.Feb.2022 - 16:00 | Mosta | 1-0 | Sliema Wanderers | Gam19 | 2 | |||
Sun | 20.Feb.2022 - 18:30 | Santa Lucia | 2-1 | Valletta | Gam19 | ||||
Sun | 20.Feb.2022 - 22:30 | Gzira United | 1-2 | Floriana | Gam19 | 1 | |||
Sat | 26.Feb.2022 - 18:30 | Valletta | 1-0 | Sliema Wanderers | Gam20 | 1 | |||
Sat | 26.Feb.2022 - 20:30 | Hamrun Spartans | 0-0 | Hibernians | Gam20 | 1 | |||
Sat | 26.Feb.2022 - 22:30 | Floriana | 2-0 | Gudja United | Gam20 | 1 | |||
Sun | 27.Feb.2022 - 18:30 | Birkirkara | 2-3 | Santa Lucia | Gam20 | 1 | |||
Sun | 27.Feb.2022 - 20:30 | Balzan | 2-1 | Sirens | Gam20 | 2 | |||
Sun | 27.Feb.2022 - 22:30 | Gzira United | 3-4 | Mosta | Gam20 | 1 | |||
Sat | 05.Mar.2022 - 18:30 | Gudja United | 1-2 | Gzira United | Gam21 | ||||
Sat | 05.Mar.2022 - 20:30 | Hibernians | 1-0 | Balzan | Gam21 | ||||
Sat | 05.Mar.2022 - 22:30 | Mosta | 2-2 | Valletta | Gam21 | ||||
Sun | 06.Mar.2022 - 18:30 | Sirens | 0-3 | Floriana | Gam21 | 1 | |||
Sun | 06.Mar.2022 - 18:30 | Santa Lucia | 0-1 | Hamrun Spartans | Gam21 | 1 | |||
Sun | 06.Mar.2022 - 22:30 | Sliema Wanderers | 0-0 | Birkirkara | Gam21 | 1 | |||
Fri | 11.Mar.2022 - 23:30 | Hamrun Spartans | 3-1 | Sliema Wanderers | Gam22 | 2 | |||
Fri | 11.Mar.2022 - 23:30 | Balzan | 0-1 | Santa Lucia | Gam22 | 1 | |||
Sat | 12.Mar.2022 - 18:30 | Gudja United | 1-0 | Mosta | Gam22 | ||||
Sat | 12.Mar.2022 - 18:30 | Gzira United | 2-1 | Sirens | Gam22 | ||||
Sat | 12.Mar.2022 - 18:30 | Birkirkara | 1-1 | Valletta | Gam22 | ||||
Sat | 12.Mar.2022 - 22:30 | Floriana | 1-4 | Hibernians | Gam22 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 02.Apr.2022 - 21:30 | Sirens | 0-3 | Valletta | Gam1 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 03.Apr.2022 - 21:30 | Floriana | 0-1 | Gzira United | Gam1 | 2 | |||
Mon | 04.Apr.2022 - 20:30 | Hamrun Spartans | 2-1 | Hibernians | Gam1 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Mon | 04.Apr.2022 - 20:30 | Sliema Wanderers | 1-0 | Mosta | Gam1 | ||||
Championship Round | |||||||||
Mon | 04.Apr.2022 - 23:45 | Birkirkara | 3-0 | Gudja United | Gam1 | 1 | |||
Relegation Round | |||||||||
Mon | 04.Apr.2022 - 23:45 | Balzan | 0-3 | Santa Lucia | Gam1 | 1 | |||
Sat | 09.Apr.2022 - 18:30 | Santa Lucia | 2-2 | Sirens | Gam2 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 09.Apr.2022 - 19:30 | Hibernians | 0-0 | Floriana | Gam2 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 09.Apr.2022 - 21:45 | Mosta | 3-2 | Balzan | Gam2 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 10.Apr.2022 - 18:30 | Gzira United | 1-1 | Birkirkara | Gam2 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 10.Apr.2022 - 19:30 | Valletta | 3-1 | Sliema Wanderers | Gam2 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 10.Apr.2022 - 21:45 | Gudja United | 1-0 | Hamrun Spartans | Gam2 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 23.Apr.2022 - 18:30 | Balzan | 1-1 | Valletta | Gam3 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 23.Apr.2022 - 19:30 | Birkirkara | 0-0 | Floriana | Gam3 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 23.Apr.2022 - 21:45 | Sliema Wanderers | 0-5 | Sirens | Gam3 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 24.Apr.2022 - 18:30 | Gudja United | 0-2 | Hibernians | Gam3 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 24.Apr.2022 - 19:30 | Mosta | 1-1 | Santa Lucia | Gam3 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 24.Apr.2022 - 21:45 | Hamrun Spartans | 2-0 | Gzira United | Gam3 | 1 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 30.Apr.2022 - 18:30 | Valletta | 2-3 | Mosta | Gam4 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 30.Apr.2022 - 19:30 | Floriana | 0-0 | Hamrun Spartans | Gam4 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 30.Apr.2022 - 21:45 | Sirens | 2-3 | Balzan | Gam4 | 1 | |||
Championship Round | |||||||||
Sun | 01.May.2022 - 18:30 | Hibernians | 3-1 | Birkirkara | Gam4 | 2 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 01.May.2022 - 19:30 | Santa Lucia | 1-2 | Sliema Wanderers | Gam4 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 01.May.2022 - 21:45 | Gzira United | 3-1 | Gudja United | Gam4 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Thu | 05.May.2022 - 22:30 | Mosta | 2-3 | Sirens | Gam5 | 1 | |||
Championship Round | |||||||||
Thu | 05.May.2022 - 22:30 | Gudja United | 1-2 | Floriana | Gam5 | 1 | |||
Relegation Round | |||||||||
Fri | 06.May.2022 - 22:30 | Sliema Wanderers | 0-1 | Balzan | Gam5 | ||||
Fri | 06.May.2022 - 22:30 | Valletta | 2-1 | Santa Lucia | Gam5 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 07.May.2022 - 19:30 | Gzira United | 2-1 | Hibernians | Gam5 | ||||
Sat | 07.May.2022 - 19:30 | Birkirkara | 0-1 | Hamrun Spartans | Gam5 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Premier League - 2021/2022
- 100% 162 / 162 Games
- Home team wins 37.65%
- Draws 26.54%
- Away team wins 35.8%
- Over 1.5 73.46%
- Over 2.5 54.32%
- Over 3.5 30.25%
- Goals 436
- Goals /match 2.69
- Goals /match home 1.29
- Goals /match away 1.4
- Both teams score 58.64%
- Goals after 80' 16.51%
No tv schedule yet for US
(change)