Competition
Liga Profesional Argentina 2020/2021
Argentina
Games
1st Phase | |||||||||
Sat | 31.Oct.2020 - 03:30 | Gimnasia La Plata | 3-0 | Patronato | Group 6 | Gam1 | 33 | ||
Sat | 31.Oct.2020 - 05:45 | Talleres Córdoba | 3-1 | Newell's Old Boys | Group 4 | Gam1 | 11 | ||
Sat | 31.Oct.2020 - 22:30 | Aldosivi | 0-0 | Estudiantes | Group 5 | Gam1 | 7 | ||
Sun | 01.Nov.2020 - 00:45 | Vélez Sarsfield | 1-1 | Huracán | Group 6 | Gam1 | 14 | ||
Sun | 01.Nov.2020 - 03:15 | Argentinos Juniors | 0-0 | San Lorenzo | Group 5 | Gam1 | 11 | ||
Sun | 01.Nov.2020 - 05:45 | Lanús | 1-2 | Boca Juniors | Group 4 | Gam1 | 27 | ||
Sun | 01.Nov.2020 - 19:30 | Defensa y Justicia | 0-3 | Colón | Group 2 | Gam1 | 1 | ||
Sun | 01.Nov.2020 - 22:30 | Unión Santa Fe | 0-0 | Arsenal de Sarandi | Group 1 | Gam1 | 3 | ||
Mon | 02.Nov.2020 - 00:45 | Racing Club | 1-4 | Atlético Tucumán | Group 1 | Gam1 | 23 | ||
Mon | 02.Nov.2020 - 03:15 | Central Cordoba SdE | 0-1 | Independiente | Group 2 | Gam1 | |||
Tue | 03.Nov.2020 - 05:45 | Rosario Central | 2-1 | Godoy Cruz | Group 3 | Gam1 | 47 | ||
Wed | 04.Nov.2020 - 05:30 | River Plate | 1-3 | Banfield | Group 3 | Gam1 | 108 | ||
Sat | 07.Nov.2020 - 03:30 | Patronato | 1-2 | Huracán | Group 6 | Gam2 | 28 | ||
Sat | 07.Nov.2020 - 05:45 | Argentinos Juniors | 0-1 | Aldosivi | Group 5 | Gam2 | 16 | ||
Sun | 08.Nov.2020 - 00:30 | Banfield | 1-0 | Godoy Cruz | Group 3 | Gam2 | 6 | ||
Sun | 08.Nov.2020 - 03:00 | San Lorenzo | 2-0 | Estudiantes | Group 5 | Gam2 | 7 | ||
Sun | 08.Nov.2020 - 05:45 | River Plate | 2-1 | Rosario Central | Group 3 | Gam2 | 27 | ||
Sun | 08.Nov.2020 - 19:30 | Arsenal de Sarandi | 1-2 | Atlético Tucumán | Group 1 | Gam2 | 1 | ||
Mon | 09.Nov.2020 - 00:45 | Gimnasia La Plata | 2-2 | Vélez Sarsfield | Group 6 | Gam2 | 5 | ||
Mon | 09.Nov.2020 - 03:15 | Unión Santa Fe | 2-0 | Racing Club | Group 1 | Gam2 | 21 | ||
Mon | 09.Nov.2020 - 05:45 | Newell's Old Boys | 0-2 | Boca Juniors | Group 4 | Gam2 | 40 | ||
Tue | 10.Nov.2020 - 01:30 | Independiente | 1-1 | Colón | Group 2 | Gam2 | 38 | ||
Tue | 10.Nov.2020 - 03:45 | Talleres Córdoba | 1-1 | Lanús | Group 4 | Gam2 | 47 | ||
Tue | 10.Nov.2020 - 06:00 | Central Cordoba SdE | 2-2 | Defensa y Justicia | Group 2 | Gam2 | |||
Sat | 14.Nov.2020 - 03:30 | Rosario Central | 2-4 | Banfield | Group 3 | Gam3 | 33 | ||
Sat | 14.Nov.2020 - 05:45 | Atlético Tucumán | 3-1 | Unión Santa Fe | Group 1 | Gam3 | 22 | ||
Sat | 14.Nov.2020 - 22:30 | Aldosivi | 1-4 | San Lorenzo | Group 5 | Gam3 | 14 | ||
Sun | 15.Nov.2020 - 00:45 | Lanús | 2-4 | Newell's Old Boys | Group 4 | Gam3 | 17 | ||
Sun | 15.Nov.2020 - 03:15 | Racing Club | 0-2 | Arsenal de Sarandi | Group 1 | Gam3 | 34 | ||
Sun | 15.Nov.2020 - 05:45 | Godoy Cruz | 0-1 | River Plate | Group 3 | Gam3 | 36 | ||
Sun | 15.Nov.2020 - 22:30 | Huracán | 3-2 | Gimnasia La Plata | Group 6 | Gam3 | 49 | ||
Mon | 16.Nov.2020 - 00:45 | Estudiantes | 0-1 | Argentinos Juniors | Group 5 | Gam3 | 30 | ||
Mon | 16.Nov.2020 - 03:15 | Defensa y Justicia | 0-0 | Independiente | Group 2 | Gam3 | 34 | ||
Mon | 16.Nov.2020 - 05:45 | Boca Juniors | 0-1 | Talleres Córdoba | Group 4 | Gam3 | 38 | ||
Tue | 17.Nov.2020 - 03:30 | Vélez Sarsfield | 1-0 | Patronato | Group 6 | Gam3 | 60 | ||
Tue | 17.Nov.2020 - 05:45 | Colón | 2-0 | Central Cordoba SdE | Group 2 | Gam3 | |||
Fri | 20.Nov.2020 - 05:45 | Atlético Tucumán | 2-0 | Racing Club | Group 1 | Gam4 | 37 | ||
Sat | 21.Nov.2020 - 01:40 | Arsenal de Sarandi | 2-3 | Unión Santa Fe | Group 1 | Gam4 | 9 | ||
Sat | 21.Nov.2020 - 03:50 | Boca Juniors | 1-2 | Lanús | Group 4 | Gam4 | 48 | ||
Sat | 21.Nov.2020 - 06:00 | Banfield | 0-2 | River Plate | Group 3 | Gam4 | 31 | ||
Sun | 22.Nov.2020 - 01:40 | Colón | 2-0 | Defensa y Justicia | Group 2 | Gam4 | 15 | ||
Sun | 22.Nov.2020 - 03:50 | Huracán | 1-2 | Vélez Sarsfield | Group 6 | Gam4 | 26 | ||
Sun | 22.Nov.2020 - 06:00 | Independiente | 0-0 | Central Cordoba SdE | Group 2 | Gam4 | |||
Mon | 23.Nov.2020 - 01:40 | Estudiantes | 0-1 | Aldosivi | Group 5 | Gam4 | 15 | ||
Mon | 23.Nov.2020 - 03:50 | Patronato | 0-0 | Gimnasia La Plata | Group 6 | Gam4 | 16 | ||
Mon | 23.Nov.2020 - 06:00 | San Lorenzo | 2-0 | Argentinos Juniors | Group 5 | Gam4 | 22 | ||
Tue | 24.Nov.2020 - 03:30 | Godoy Cruz | 0-1 | Rosario Central | Group 3 | Gam4 | 26 | ||
Tue | 24.Nov.2020 - 05:45 | Newell's Old Boys | 1-1 | Talleres Córdoba | Group 4 | Gam4 | 35 | ||
Sun | 29.Nov.2020 - 01:40 | Racing Club | 1-0 | Unión Santa Fe | Group 1 | Gam5 | 2 | ||
Sun | 29.Nov.2020 - 03:50 | Colón | 1-2 | Independiente | Group 2 | Gam5 | 5 | ||
Sun | 29.Nov.2020 - 03:50 | Vélez Sarsfield | 0-1 | Gimnasia La Plata | Group 6 | Gam5 | 1 | ||
Sun | 29.Nov.2020 - 06:00 | Rosario Central | 0-2 | River Plate | Group 3 | Gam5 | 18 | ||
Sun | 29.Nov.2020 - 06:00 | Godoy Cruz | 0-0 | Banfield | Group 3 | Gam5 | 11 | ||
Mon | 30.Nov.2020 - 01:40 | Defensa y Justicia | 2-3 | Central Cordoba SdE | Group 2 | Gam5 | |||
Mon | 30.Nov.2020 - 03:50 | Boca Juniors | 2-0 | Newell's Old Boys | Group 4 | Gam5 | 81 | ||
Mon | 30.Nov.2020 - 06:00 | Huracán | 1-0 | Patronato | Group 6 | Gam5 | 19 | ||
Mon | 30.Nov.2020 - 06:00 | Lanús | 1-0 | Talleres Córdoba | Group 4 | Gam5 | 28 | ||
Tue | 01.Dec.2020 - 01:40 | Aldosivi | 1-4 | Argentinos Juniors | Group 5 | Gam5 | 18 | ||
Tue | 01.Dec.2020 - 03:50 | Atlético Tucumán | 3-2 | Arsenal de Sarandi | Group 1 | Gam5 | 61 | ||
Tue | 01.Dec.2020 - 06:00 | Estudiantes | 0-0 | San Lorenzo | Group 5 | Gam5 | 36 | ||
Sat | 05.Dec.2020 - 03:50 | Central Cordoba SdE | 0-2 | Colón | Group 2 | Gam6 | |||
Sat | 05.Dec.2020 - 06:00 | Banfield | 1-1 | Rosario Central | Group 3 | Gam6 | 19 | ||
Sun | 06.Dec.2020 - 01:40 | Arsenal de Sarandi | 1-0 | Racing Club | Group 1 | Gam6 | 7 | ||
Sun | 06.Dec.2020 - 01:40 | Unión Santa Fe | 3-5 | Atlético Tucumán | Group 1 | Gam6 | 11 | ||
Sun | 06.Dec.2020 - 03:50 | Gimnasia La Plata | 0-0 | Huracán | Group 6 | Gam6 | 15 | ||
Sun | 06.Dec.2020 - 03:50 | Patronato | 0-0 | Vélez Sarsfield | Group 6 | Gam6 | 10 | ||
Sun | 06.Dec.2020 - 06:00 | River Plate | 3-1 | Godoy Cruz | Group 3 | Gam6 | 19 | ||
Mon | 07.Dec.2020 - 03:40 | Independiente | 1-0 | Defensa y Justicia | Group 2 | Gam6 | 26 | ||
Mon | 07.Dec.2020 - 06:00 | Newell's Old Boys | 3-1 | Lanús | Group 4 | Gam6 | 19 | ||
Mon | 07.Dec.2020 - 06:00 | Talleres Córdoba | 0-0 | Boca Juniors | Group 4 | Gam6 | 42 | ||
Tue | 08.Dec.2020 - 03:40 | Argentinos Juniors | 1-0 | Estudiantes | Group 5 | Gam6 | 39 | ||
Tue | 08.Dec.2020 - 03:40 | San Lorenzo | 0-0 | Aldosivi | Group 5 | Gam6 | 43 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Sat | 12.Dec.2020 - 05:40 | Vélez Sarsfield | 2-1 | Racing Club | Group B | Gam1 | 17 | ||
Sun | 13.Dec.2020 - 01:40 | Newell's Old Boys | 1-0 | Estudiantes | Group B | Gam1 | 10 | ||
Championship Round | |||||||||
Sun | 13.Dec.2020 - 01:40 | Colón | 0-2 | Gimnasia La Plata | Group B | Gam1 | 9 | ||
Sun | 13.Dec.2020 - 03:50 | Boca Juniors | 1-1 | Arsenal de Sarandi | Group A | Gam1 | 29 | ||
Sun | 13.Dec.2020 - 06:00 | San Lorenzo | 0-2 | Talleres Córdoba | Group B | Gam1 | 12 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Mon | 14.Dec.2020 - 01:40 | Aldosivi | 1-2 | Lanús | Group A | Gam1 | 23 | ||
Mon | 14.Dec.2020 - 01:40 | Unión Santa Fe | 1-3 | Defensa y Justicia | Group A | Gam1 | 12 | ||
Championship Round | |||||||||
Mon | 14.Dec.2020 - 03:50 | River Plate | 1-1 | Argentinos Juniors | Group A | Gam1 | 22 | ||
Mon | 14.Dec.2020 - 06:00 | Huracán | 3-2 | Independiente | Group A | Gam1 | 13 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Tue | 15.Dec.2020 - 01:40 | Rosario Central | 4-0 | Patronato | Group A | Gam1 | 30 | ||
Tue | 15.Dec.2020 - 03:50 | Central Cordoba SdE | 1-1 | Godoy Cruz | Group B | Gam1 | |||
Championship Round | |||||||||
Tue | 15.Dec.2020 - 06:00 | Atlético Tucumán | 0-2 | Banfield | Group B | Gam1 | 50 | ||
Sat | 19.Dec.2020 - 05:40 | Arsenal de Sarandi | 0-1 | Argentinos Juniors | Group A | Gam2 | 8 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Sun | 20.Dec.2020 - 01:40 | Patronato | 0-1 | Aldosivi | Group A | Gam2 | 13 | ||
Sun | 20.Dec.2020 - 03:40 | Godoy Cruz | 0-3 | Newell's Old Boys | Group B | Gam2 | 11 | ||
Championship Round | |||||||||
Sun | 20.Dec.2020 - 03:50 | San Lorenzo | 2-2 | Colón | Group B | Gam2 | 14 | ||
Sun | 20.Dec.2020 - 06:00 | Talleres Córdoba | 1-1 | Atlético Tucumán | Group B | Gam2 | 14 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Mon | 21.Dec.2020 - 01:40 | Lanús | 1-1 | Defensa y Justicia | Group A | Gam2 | 11 | ||
Mon | 21.Dec.2020 - 03:50 | Estudiantes | 1-1 | Racing Club | Group B | Gam2 | 17 | ||
Championship Round | |||||||||
Mon | 21.Dec.2020 - 03:50 | Independiente | 1-2 | Boca Juniors | Group A | Gam2 | 24 | ||
Mon | 21.Dec.2020 - 06:00 | Huracán | 1-3 | River Plate | Group A | Gam2 | 10 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Tue | 22.Dec.2020 - 03:50 | Central Cordoba SdE | 0-2 | Vélez Sarsfield | Group B | Gam2 | |||
Tue | 22.Dec.2020 - 03:50 | Rosario Central | 2-2 | Unión Santa Fe | Group A | Gam2 | 31 | ||
Championship Round | |||||||||
Tue | 22.Dec.2020 - 06:00 | Banfield | 2-1 | Gimnasia La Plata | Group B | Gam2 | 28 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Mon | 28.Dec.2020 - 01:40 | Defensa y Justicia | 2-1 | Patronato | Group A | Gam3 | 25 | ||
Mon | 28.Dec.2020 - 01:40 | Racing Club | 6-1 | Godoy Cruz | Group B | Gam3 | 23 | ||
Championship Round | |||||||||
Mon | 28.Dec.2020 - 03:50 | Boca Juniors | 3-0 | Huracán | Group A | Gam3 | 58 | ||
Mon | 28.Dec.2020 - 06:00 | River Plate | 2-1 | Arsenal de Sarandi | Group A | Gam3 | 30 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Tue | 29.Dec.2020 - 01:40 | Newell's Old Boys | 3-1 | Central Cordoba SdE | Group B | Gam3 | |||
Tue | 29.Dec.2020 - 03:50 | Vélez Sarsfield | 2-3 | Estudiantes | Group B | Gam3 | 36 | ||
Championship Round | |||||||||
Tue | 29.Dec.2020 - 03:50 | Argentinos Juniors | 0-2 | Independiente | Group A | Gam3 | 22 | ||
Tue | 29.Dec.2020 - 06:00 | Gimnasia La Plata | 2-2 | Talleres Córdoba | Group B | Gam3 | 17 | ||
Tue | 29.Dec.2020 - 06:00 | Colón | 1-2 | Banfield | Group B | Gam3 | 17 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Wed | 30.Dec.2020 - 01:40 | Aldosivi | 0-1 | Rosario Central | Group A | Gam3 | 8 | ||
Wed | 30.Dec.2020 - 03:50 | Unión Santa Fe | 2-0 | Lanús | Group A | Gam3 | 17 | ||
Championship Round | |||||||||
Wed | 30.Dec.2020 - 06:00 | Atlético Tucumán | 1-3 | San Lorenzo | Group B | Gam3 | 45 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Sun | 03.Jan.2021 - 02:00 | Rosario Central | 3-0 | Defensa y Justicia | Group A | Gam4 | 31 | ||
Championship Round | |||||||||
Sun | 03.Jan.2021 - 06:00 | Boca Juniors | 2-2 | River Plate | Group A | Gam4 | 81 | ||
Mon | 04.Jan.2021 - 01:40 | Independiente | 3-4 | Arsenal de Sarandi | Group A | Gam4 | 38 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Mon | 04.Jan.2021 - 03:50 | Patronato | 1-1 | Lanús | Group A | Gam4 | 42 | ||
Mon | 04.Jan.2021 - 03:50 | Newell's Old Boys | 0-1 | Vélez Sarsfield | Group B | Gam4 | 43 | ||
Mon | 04.Jan.2021 - 06:00 | Central Cordoba SdE | 2-2 | Racing Club | Group B | Gam4 | |||
Tue | 05.Jan.2021 - 01:40 | Aldosivi | 1-3 | Unión Santa Fe | Group A | Gam4 | 34 | ||
Championship Round | |||||||||
Tue | 05.Jan.2021 - 03:50 | San Lorenzo | 1-2 | Gimnasia La Plata | Group B | Gam4 | 43 | ||
Tue | 05.Jan.2021 - 06:00 | Talleres Córdoba | 3-2 | Banfield | Group B | Gam4 | 53 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Wed | 06.Jan.2021 - 03:50 | Godoy Cruz | 1-0 | Estudiantes | Group B | Gam4 | 78 | ||
Championship Round | |||||||||
Wed | 06.Jan.2021 - 03:50 | Huracán | 0-1 | Argentinos Juniors | Group A | Gam4 | 71 | ||
Wed | 06.Jan.2021 - 06:00 | Atlético Tucumán | 0-2 | Colón | Group B | Gam4 | 45 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Sun | 10.Jan.2021 - 01:40 | Unión Santa Fe | 1-2 | Patronato | Group A | Gam5 | 4 | ||
Sun | 10.Jan.2021 - 01:40 | Lanús | 2-0 | Rosario Central | Group A | Gam5 | 7 | ||
Sun | 10.Jan.2021 - 03:50 | Vélez Sarsfield | 3-2 | Godoy Cruz | Group B | Gam5 | 20 | ||
Sun | 10.Jan.2021 - 03:50 | Racing Club | 3-1 | Newell's Old Boys | Group B | Gam5 | 24 | ||
Championship Round | |||||||||
Sun | 10.Jan.2021 - 06:00 | Argentinos Juniors | 2-2 | Boca Juniors | Group A | Gam5 | 55 | ||
Sun | 10.Jan.2021 - 06:00 | River Plate | 0-2 | Independiente | Group A | Gam5 | 36 | ||
Mon | 11.Jan.2021 - 03:50 | Arsenal de Sarandi | 1-0 | Huracán | Group A | Gam5 | 25 | ||
Mon | 11.Jan.2021 - 06:00 | Colón | 1-2 | Talleres Córdoba | Group B | Gam5 | 16 | ||
Mon | 11.Jan.2021 - 06:00 | Banfield | 4-1 | San Lorenzo | Group B | Gam5 | 12 | ||
Mon | 11.Jan.2021 - 06:00 | Gimnasia La Plata | 0-1 | Atlético Tucumán | Group B | Gam5 | 8 | ||
Lower Table Round | |||||||||
Tue | 12.Jan.2021 - 06:00 | Estudiantes | 1-2 | Central Cordoba SdE | Group B | Gam5 | |||
Fri | 15.Jan.2021 - 02:15 | Defensa y Justicia | 4-4 | Aldosivi | Group A | Gam5 | 45 | ||
Plate Final | |||||||||
Sun | 17.Jan.2021 - 06:40 | Rosario Central | 1-3 | Vélez Sarsfield | 8 | ||||
Championship - Final | |||||||||
Mon | 18.Jan.2021 - 06:40 | Banfield |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(3-5) | Boca Juniors | 56 | ||||
Copa Sudamericana Play-offs - Final | |||||||||
Thu | 01.Apr.2021 - 04:45 | Vélez Sarsfield | 2-3 | Banfield |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Liga Profesional Argentina - 2020/2021
- 100% 135 / 135 Games
- Home team wins 31.85%
- Draws 24.44%
- Away team wins 43.7%
- Over 1.5 72.59%
- Over 2.5 47.41%
- Over 3.5 29.63%
- Goals 356
- Goals /match 2.64
- Goals /match home 1.26
- Goals /match away 1.38
- Both teams score 52.59%
- Goals after 80' 20.22%
No tv schedule yet for US
(change)