Competition
First League 2019/2020
Bulgaria
Games
Regular Season | |||||||||
Fri | 12.Jul.2019 - 21:15 | Botev Vratsa | 1-3 | Beroe | Gam1 | 44 | |||
Fri | 12.Jul.2019 - 23:30 | CSKA Sofia | 2-2 | Etar | Gam1 | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 23:30 | Ludogorets | 2-0 | Tsarsko selo | Gam1 | ||||
Sun | 14.Jul.2019 - 21:00 | Arda | 0-0 | Botev Plovdiv | Gam1 | ||||
Sun | 14.Jul.2019 - 21:15 | Slavia Sofia | 3-2 | Vitosha Bistritsa | Gam1 | ||||
Sun | 14.Jul.2019 - 23:30 | Cherno More | 3-1 | Lokomotiv Plovdiv | Gam1 | 13 | |||
Mon | 15.Jul.2019 - 23:00 | Dunav 2010 | 1-4 | Levski Sofia | Gam1 | ||||
Fri | 19.Jul.2019 - 21:15 | Tsarsko selo | 0-0 | Arda | Gam2 | ||||
Fri | 19.Jul.2019 - 23:30 | Lokomotiv Plovdiv | 3-2 | Slavia Sofia | Gam2 | 58 | |||
Sat | 20.Jul.2019 - 21:15 | CSKA Sofia | 1-3 | Cherno More | Gam2 | 29 | |||
Sat | 20.Jul.2019 - 23:30 | Beroe | 2-4 | Ludogorets | Gam2 | 24 | |||
Sun | 21.Jul.2019 - 21:15 | Botev Plovdiv | 3-1 | Dunav 2010 | Gam2 | ||||
Sun | 21.Jul.2019 - 23:30 | Etar | 0-0 | Levski Sofia | Gam2 | ||||
Mon | 22.Jul.2019 - 23:30 | Vitosha Bistritsa | 0-2 | Botev Vratsa | Gam2 | ||||
Fri | 26.Jul.2019 - 21:00 | Dunav 2010 | 3-1 | Tsarsko selo | Gam3 | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 21:15 | Cherno More | 1-1 | Etar | Gam3 | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 23:30 | Arda | 3-1 | Beroe | Gam3 | ||||
Sun | 28.Jul.2019 - 21:15 | Botev Vratsa | 1-4 | Lokomotiv Plovdiv | Gam3 | 6 | |||
Sun | 28.Jul.2019 - 23:30 | Slavia Sofia | 1-2 | CSKA Sofia | Gam3 | 30 | |||
Mon | 29.Jul.2019 - 21:15 | Levski Sofia | 3-1 | Botev Plovdiv | Gam3 | 75 | |||
Mon | 29.Jul.2019 - 23:30 | Ludogorets | 2-0 | Vitosha Bistritsa | Gam3 | ||||
Fri | 02.Aug.2019 - 21:15 | Vitosha Bistritsa | 1-3 | Arda | Gam4 | ||||
Fri | 02.Aug.2019 - 23:30 | Cherno More | 0-0 | Slavia Sofia | Gam4 | 33 | |||
Sat | 03.Aug.2019 - 21:15 | Etar | 2-2 | Botev Plovdiv | Gam4 | ||||
Sat | 03.Aug.2019 - 23:30 | Beroe | 2-0 | Dunav 2010 | Gam4 | ||||
Sun | 04.Aug.2019 - 21:15 | CSKA Sofia | 1-0 | Botev Vratsa | Gam4 | 12 | |||
Sun | 04.Aug.2019 - 23:30 | Lokomotiv Plovdiv | 1-1 | Ludogorets | Gam4 | 27 | |||
Mon | 05.Aug.2019 - 23:30 | Tsarsko selo | 0-2 | Levski Sofia | Gam4 | ||||
Fri | 09.Aug.2019 - 20:30 | Botev Vratsa | 1-1 | Cherno More | Gam5 | 25 | |||
Fri | 09.Aug.2019 - 23:00 | Slavia Sofia | 2-1 | Etar | Gam5 | ||||
Sat | 10.Aug.2019 - 20:30 | Botev Plovdiv | 0-2 | Tsarsko selo | Gam5 | ||||
Sat | 10.Aug.2019 - 23:00 | Levski Sofia | 1-3 | Beroe | Gam5 | 15 | |||
Sun | 11.Aug.2019 - 20:15 | Arda | 2-5 | Lokomotiv Plovdiv | Gam5 | ||||
Sun | 11.Aug.2019 - 23:00 | Ludogorets | 0-0 | CSKA Sofia | Gam5 | 18 | |||
Mon | 12.Aug.2019 - 20:30 | Dunav 2010 | 2-0 | Vitosha Bistritsa | Gam5 | ||||
Fri | 16.Aug.2019 - 20:30 | Slavia Sofia | 2-2 | Botev Vratsa | Gam6 | 17 | |||
Fri | 16.Aug.2019 - 23:00 | Etar | 1-1 | Tsarsko selo | Gam6 | ||||
Sat | 17.Aug.2019 - 20:30 | Beroe | 2-0 | Botev Plovdiv | Gam6 | 6 | |||
Sat | 17.Aug.2019 - 23:00 | Vitosha Bistritsa | 0-4 | Levski Sofia | Gam6 | ||||
Sun | 18.Aug.2019 - 20:30 | CSKA Sofia | 3-2 | Arda | Gam6 | ||||
Sun | 18.Aug.2019 - 23:00 | Cherno More | 1-2 | Ludogorets | Gam6 | 5 | |||
Mon | 19.Aug.2019 - 23:00 | Lokomotiv Plovdiv | 3-1 | Dunav 2010 | Gam6 | ||||
Fri | 23.Aug.2019 - 20:30 | Tsarsko selo | 2-1 | Beroe | Gam7 | ||||
Fri | 23.Aug.2019 - 23:00 | Arda | 0-0 | Cherno More | Gam7 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 20:30 | Botev Plovdiv | 2-1 | Vitosha Bistritsa | Gam7 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 23:00 | Levski Sofia | 1-0 | Lokomotiv Plovdiv | Gam7 | 8 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 20:30 | Dunav 2010 | 1-1 | CSKA Sofia | Gam7 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 23:00 | Ludogorets | 0-0 | Slavia Sofia | Gam7 | 17 | |||
Mon | 26.Aug.2019 - 23:00 | Botev Vratsa | 2-1 | Etar | Gam7 | ||||
Fri | 30.Aug.2019 - 20:30 | Cherno More | 1-1 | Dunav 2010 | Gam8 | ||||
Fri | 30.Aug.2019 - 23:00 | Slavia Sofia | 2-3 | Arda | Gam8 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 20:30 | Lokomotiv Plovdiv | 1-1 | Botev Plovdiv | Gam8 | 2 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 23:00 | Etar | 2-1 | Beroe | Gam8 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 17:30 | Vitosha Bistritsa | 3-2 | Tsarsko selo | Gam8 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:15 | CSKA Sofia | 2-2 | Levski Sofia | Gam8 | 9 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 23:00 | Botev Vratsa | 0-1 | Ludogorets | Gam8 | 14 | |||
Fri | 13.Sep.2019 - 20:00 | Tsarsko selo | 2-3 | Lokomotiv Plovdiv | Gam9 | ||||
Fri | 13.Sep.2019 - 22:30 | Arda | 2-1 | Botev Vratsa | Gam9 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 20:00 | Botev Plovdiv | 0-1 | CSKA Sofia | Gam9 | 2 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 22:30 | Ludogorets | 2-0 | Etar | Gam9 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 20:15 | Dunav 2010 | 0-0 | Slavia Sofia | Gam9 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 22:45 | Levski Sofia | 3-0 | Cherno More | Gam9 | ||||
Mon | 16.Sep.2019 - 22:30 | Beroe | 1-0 | Vitosha Bistritsa | Gam9 | ||||
Fri | 20.Sep.2019 - 20:00 | Cherno More | 2-0 | Botev Plovdiv | Gam10 | 12 | |||
Fri | 20.Sep.2019 - 22:30 | CSKA Sofia | 3-0 | Tsarsko selo | Gam10 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 20:00 | Botev Vratsa | 0-0 | Dunav 2010 | Gam10 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 22:30 | Slavia Sofia | 0-2 | Levski Sofia | Gam10 | 6 | |||
Sun | 22.Sep.2019 - 20:15 | Lokomotiv Plovdiv | 3-0 | Beroe | Gam10 | 9 | |||
Sun | 22.Sep.2019 - 22:45 | Ludogorets | 2-0 | Arda | Gam10 | ||||
Mon | 23.Sep.2019 - 20:00 | Etar | 1-0 | Vitosha Bistritsa | Gam10 | ||||
Fri | 27.Sep.2019 - 22:30 | Tsarsko selo | 1-1 | Cherno More | Gam11 | ||||
Sat | 28.Sep.2019 - 22:30 | Levski Sofia | 3-1 | Botev Vratsa | Gam11 | 5 | |||
Sun | 29.Sep.2019 - 18:30 | Botev Plovdiv | 0-1 | Slavia Sofia | Gam11 | 1 | |||
Sun | 29.Sep.2019 - 20:45 | Dunav 2010 | 0-1 | Ludogorets | Gam11 | ||||
Sun | 29.Sep.2019 - 23:00 | Beroe | 2-1 | CSKA Sofia | Gam11 | 5 | |||
Mon | 30.Sep.2019 - 20:00 | Arda | 2-1 | Etar | Gam11 | ||||
Mon | 30.Sep.2019 - 22:30 | Vitosha Bistritsa | 2-3 | Lokomotiv Plovdiv | Gam11 | ||||
Fri | 04.Oct.2019 - 20:00 | Slavia Sofia | 1-0 | Tsarsko selo | Gam12 | ||||
Fri | 04.Oct.2019 - 22:30 | Cherno More | 2-0 | Beroe | Gam12 | 16 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 17:30 | Botev Vratsa | 3-0 | Botev Plovdiv | Gam12 | 4 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 20:00 | Etar | 0-5 | Lokomotiv Plovdiv | Gam12 | ||||
Sat | 05.Oct.2019 - 22:30 | CSKA Sofia | 4-0 | Vitosha Bistritsa | Gam12 | ||||
Sun | 06.Oct.2019 - 20:00 | Arda | 0-2 | Dunav 2010 | Gam12 | ||||
Sun | 06.Oct.2019 - 22:45 | Ludogorets | 2-0 | Levski Sofia | Gam12 | 12 | |||
Fri | 18.Oct.2019 - 20:00 | Vitosha Bistritsa | 0-2 | Cherno More | Gam13 | ||||
Fri | 18.Oct.2019 - 22:30 | Dunav 2010 | 0-2 | Etar | Gam13 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 20:00 | Botev Plovdiv | 0-1 | Ludogorets | Gam13 | 7 | |||
Sat | 19.Oct.2019 - 22:30 | Levski Sofia | 2-1 | Arda | Gam13 | ||||
Sun | 20.Oct.2019 - 20:15 | Lokomotiv Plovdiv | 1-0 | CSKA Sofia | Gam13 | 9 | |||
Mon | 21.Oct.2019 - 20:00 | Tsarsko selo | 3-0 | Botev Vratsa | Gam13 | ||||
Mon | 21.Oct.2019 - 22:30 | Beroe | 1-2 | Slavia Sofia | Gam13 | 15 | |||
Tue | 29.Oct.2019 - 17:00 | Beroe | 4-0 | Botev Vratsa | Gam14 | 1 | |||
Tue | 29.Oct.2019 - 19:30 | Lokomotiv Plovdiv | 1-0 | Cherno More | Gam14 | ||||
Tue | 29.Oct.2019 - 22:00 | Tsarsko selo | 0-2 | Ludogorets | Gam14 | ||||
Wed | 30.Oct.2019 - 19:30 | Botev Plovdiv | 1-1 | Arda | Gam14 | ||||
Wed | 30.Oct.2019 - 22:00 | Etar | 0-4 | CSKA Sofia | Gam14 | ||||
Thu | 31.Oct.2019 - 19:30 | Vitosha Bistritsa | 0-1 | Slavia Sofia | Gam14 | ||||
Thu | 31.Oct.2019 - 22:00 | Levski Sofia | 2-0 | Dunav 2010 | Gam14 | ||||
Sat | 02.Nov.2019 - 21:00 | Ludogorets | 3-1 | Beroe | Gam15 | 17 | |||
Tue | 05.Nov.2019 - 16:00 | Botev Vratsa | 1-1 | Vitosha Bistritsa | Gam15 | ||||
Tue | 05.Nov.2019 - 18:30 | Slavia Sofia | 1-1 | Lokomotiv Plovdiv | Gam15 | 52 | |||
Tue | 05.Nov.2019 - 21:00 | Cherno More | 0-2 | CSKA Sofia | Gam15 | 43 | |||
Wed | 06.Nov.2019 - 16:30 | Dunav 2010 | 1-2 | Botev Plovdiv | Gam15 | ||||
Wed | 06.Nov.2019 - 19:00 | Levski Sofia | 3-0 | Etar | Gam15 | ||||
Thu | 07.Nov.2019 - 19:00 | Arda | 0-2 | Tsarsko selo | Gam15 | ||||
Fri | 08.Nov.2019 - 21:00 | Lokomotiv Plovdiv | 2-0 | Botev Vratsa | Gam16 | 39 | |||
Sat | 09.Nov.2019 - 18:30 | Etar | 1-0 | Cherno More | Gam16 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 21:00 | CSKA Sofia | 1-0 | Slavia Sofia | Gam16 | 3 | |||
Sun | 10.Nov.2019 - 16:15 | Beroe | 0-1 | Arda | Gam16 | ||||
Sun | 10.Nov.2019 - 18:45 | Botev Plovdiv | 1-0 | Levski Sofia | Gam16 | 6 | |||
Sun | 10.Nov.2019 - 21:15 | Vitosha Bistritsa | 0-1 | Ludogorets | Gam16 | ||||
Mon | 11.Nov.2019 - 21:00 | Tsarsko selo | 1-2 | Dunav 2010 | Gam16 | ||||
Fri | 22.Nov.2019 - 21:00 | Arda | 2-0 | Vitosha Bistritsa | Gam17 | ||||
Sat | 23.Nov.2019 - 16:00 | Slavia Sofia | 0-1 | Cherno More | Gam17 | 16 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 18:30 | Botev Vratsa | 0-3 | CSKA Sofia | Gam17 | 5 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 21:00 | Ludogorets | 2-1 | Lokomotiv Plovdiv | Gam17 | 2 | |||
Sun | 24.Nov.2019 - 18:45 | Dunav 2010 | 0-3 | Beroe | Gam17 | ||||
Sun | 24.Nov.2019 - 21:15 | Levski Sofia | 2-0 | Tsarsko selo | Gam17 | ||||
Mon | 25.Nov.2019 - 21:00 | Botev Plovdiv | 2-0 | Etar | Gam17 | ||||
Fri | 29.Nov.2019 - 20:00 | Etar | 0-2 | Slavia Sofia | Gam18 | ||||
Sat | 30.Nov.2019 - 16:00 | Cherno More | 4-1 | Botev Vratsa | Gam18 | 6 | |||
Sat | 30.Nov.2019 - 18:30 | Tsarsko selo | 0-3 | Botev Plovdiv | Gam18 | ||||
Sat | 30.Nov.2019 - 21:00 | Beroe | 1-1 | Levski Sofia | Gam18 | 1 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 15:30 | Lokomotiv Plovdiv | 0-0 | Arda | Gam18 | ||||
Sun | 01.Dec.2019 - 18:00 | Vitosha Bistritsa | 1-1 | Dunav 2010 | Gam18 | ||||
Sun | 01.Dec.2019 - 21:30 | CSKA Sofia | 0-0 | Ludogorets | Gam18 | 11 | |||
Fri | 06.Dec.2019 - 20:30 | Tsarsko selo | 2-2 | Etar | Gam19 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 17:45 | Botev Plovdiv | 3-1 | Beroe | Gam19 | 12 | |||
Sat | 07.Dec.2019 - 20:00 | Ludogorets | 1-1 | Cherno More | Gam19 | 20 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 15:30 | Botev Vratsa | 0-2 | Slavia Sofia | Gam19 | ||||
Sun | 08.Dec.2019 - 17:45 | Arda | 0-0 | CSKA Sofia | Gam19 | ||||
Sun | 08.Dec.2019 - 20:00 | Levski Sofia | 2-0 | Vitosha Bistritsa | Gam19 | ||||
Mon | 09.Dec.2019 - 20:30 | Dunav 2010 | 0-3 | Lokomotiv Plovdiv | Gam19 | ||||
Fri | 13.Dec.2019 - 20:30 | Etar | 1-1 | Botev Vratsa | Gam20 | ||||
Sat | 14.Dec.2019 - 15:30 | Beroe | 2-0 | Tsarsko selo | Gam20 | ||||
Sat | 14.Dec.2019 - 17:45 | Cherno More | 1-1 | Arda | Gam20 | ||||
Sat | 14.Dec.2019 - 20:00 | CSKA Sofia | 4-0 | Dunav 2010 | Gam20 | ||||
Sun | 15.Dec.2019 - 15:30 | Vitosha Bistritsa | 0-2 | Botev Plovdiv | Gam20 | ||||
Sun | 15.Dec.2019 - 17:45 | Lokomotiv Plovdiv | 0-0 | Levski Sofia | Gam20 | 5 | |||
Sun | 15.Dec.2019 - 20:00 | Slavia Sofia | 1-1 | Ludogorets | Gam20 | 6 | |||
Fri | 14.Feb.2020 - 20:30 | Tsarsko selo | 1-0 | Vitosha Bistritsa | Gam21 | ||||
Sat | 15.Feb.2020 - 18:15 | Levski Sofia | 0-0 | CSKA Sofia | Gam21 | 7 | |||
Sat | 15.Feb.2020 - 21:00 | Ludogorets | 6-0 | Botev Vratsa | Gam21 | 8 | |||
Sun | 16.Feb.2020 - 15:30 | Beroe | 2-0 | Etar | Gam21 | ||||
Sun | 16.Feb.2020 - 18:00 | Botev Plovdiv | 0-0 | Lokomotiv Plovdiv | Gam21 | 4 | |||
Sun | 16.Feb.2020 - 20:30 | Dunav 2010 | 0-2 | Cherno More | Gam21 | ||||
Mon | 17.Feb.2020 - 20:30 | Arda | 0-1 | Slavia Sofia | Gam21 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 15:30 | Botev Vratsa | 3-1 | Arda | Gam22 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 17:45 | Cherno More | 2-2 | Levski Sofia | Gam22 | 3 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 20:00 | CSKA Sofia | 1-0 | Botev Plovdiv | Gam22 | 2 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 15:30 | Vitosha Bistritsa | 1-2 | Beroe | Gam22 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 17:45 | Lokomotiv Plovdiv | 4-0 | Tsarsko selo | Gam22 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 20:00 | Etar | 1-1 | Ludogorets | Gam22 | ||||
Mon | 24.Feb.2020 - 20:30 | Slavia Sofia | 3-1 | Dunav 2010 | Gam22 | ||||
Fri | 28.Feb.2020 - 21:00 | Beroe | 2-0 | Lokomotiv Plovdiv | Gam23 | 13 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 16:00 | Dunav 2010 | 0-0 | Botev Vratsa | Gam23 | ||||
Sat | 29.Feb.2020 - 18:30 | Botev Plovdiv | 1-1 | Cherno More | Gam23 | 2 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 21:00 | Tsarsko selo | 2-1 | CSKA Sofia | Gam23 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 17:45 | Levski Sofia | 1-2 | Slavia Sofia | Gam23 | 1 | |||
Mon | 02.Mar.2020 - 21:00 | Vitosha Bistritsa | 2-6 | Etar | Gam23 | ||||
Fri | 06.Mar.2020 - 21:00 | Cherno More | 1-0 | Tsarsko selo | Gam24 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 16:00 | Etar | 1-1 | Arda | Gam24 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 18:30 | Lokomotiv Plovdiv | 1-1 | Vitosha Bistritsa | Gam24 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 21:00 | CSKA Sofia | 2-0 | Beroe | Gam24 | 2 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 16:00 | Slavia Sofia | 2-1 | Botev Plovdiv | Gam24 | 9 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 18:30 | Botev Vratsa | 0-0 | Levski Sofia | Gam24 | 4 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 21:00 | Ludogorets | 5-1 | Dunav 2010 | Gam24 | ||||
Fri | 05.Jun.2020 - 21:15 | Lokomotiv Plovdiv | 2-0 | Etar | Gam25 | ||||
Fri | 05.Jun.2020 - 23:30 | Levski Sofia | 0-1 | Ludogorets | Gam25 | 70 | |||
Sat | 06.Jun.2020 - 19:30 | Dunav 2010 | 0-0 | Arda | Gam25 | ||||
Sat | 06.Jun.2020 - 21:15 | Botev Plovdiv | 0-1 | Botev Vratsa | Gam25 | 25 | |||
Sat | 06.Jun.2020 - 23:30 | Vitosha Bistritsa | 0-1 | CSKA Sofia | Gam25 | ||||
Sun | 07.Jun.2020 - 23:00 | Beroe | 3-0 | Cherno More | Gam25 | 22 | |||
Mon | 08.Jun.2020 - 23:00 | Tsarsko selo | 1-3 | Slavia Sofia | Gam25 | ||||
Wed | 10.Jun.2020 - 21:15 | Arda | 1-1 | Ludogorets | Gam23 | ||||
Thu | 11.Jun.2020 - 23:00 | Etar | 5-3 | Dunav 2010 | Gam26 | ||||
Fri | 12.Jun.2020 - 23:00 | Botev Vratsa | 0-1 | Tsarsko selo | Gam26 | ||||
Sat | 13.Jun.2020 - 21:15 | Cherno More | 2-0 | Vitosha Bistritsa | Gam26 | ||||
Sat | 13.Jun.2020 - 23:30 | Slavia Sofia | 2-4 | Beroe | Gam26 | ||||
Sun | 14.Jun.2020 - 19:00 | Arda | 1-3 | Levski Sofia | Gam26 | ||||
Sun | 14.Jun.2020 - 21:15 | Ludogorets | 2-1 | Botev Plovdiv | Gam26 | ||||
Sun | 14.Jun.2020 - 23:30 | CSKA Sofia | 1-1 | Lokomotiv Plovdiv | Gam26 | 5 | |||
Relegation Round | |||||||||
Fri | 19.Jun.2020 - 20:45 | Cherno More | 1-0 | Vitosha Bistritsa | Group A | Gam1 | |||
Championship Round | |||||||||
Sat | 20.Jun.2020 - 18:45 | CSKA Sofia | 3-3 | Levski Sofia | Gam1 | 7 | |||
Sat | 20.Jun.2020 - 21:15 | Lokomotiv Plovdiv | 0-1 | Slavia Sofia | Gam1 | 7 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 20.Jun.2020 - 23:30 | Botev Plovdiv | 3-2 | Botev Vratsa | Group B | Gam1 | 4 | ||
Championship Round | |||||||||
Sun | 21.Jun.2020 - 19:00 | Ludogorets | 2-1 | Beroe | Gam1 | 9 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 21.Jun.2020 - 21:30 | Arda | 0-2 | Dunav 2010 | Group B | Gam1 | |||
Mon | 22.Jun.2020 - 23:00 | Etar | 0-1 | Tsarsko selo | Group A | Gam1 | |||
Fri | 26.Jun.2020 - 21:15 | Cherno More | 2-2 | Etar | Group A | Gam2 | |||
Sat | 27.Jun.2020 - 19:00 | Vitosha Bistritsa | 0-1 | Tsarsko selo | Group A | Gam2 | |||
Championship Round | |||||||||
Sat | 27.Jun.2020 - 21:15 | Slavia Sofia | 0-0 | CSKA Sofia | Gam2 | ||||
Sat | 27.Jun.2020 - 23:30 | Ludogorets | 6-1 | Lokomotiv Plovdiv | Gam2 | 6 | |||
Sun | 28.Jun.2020 - 23:30 | Beroe | 1-2 | Levski Sofia | Gam2 | 8 | |||
Relegation Round | |||||||||
Mon | 29.Jun.2020 - 21:15 | Dunav 2010 | 1-3 | Botev Vratsa | Group B | Gam2 | |||
Mon | 29.Jun.2020 - 23:30 | Arda | 1-0 | Botev Plovdiv | Group B | Gam2 | |||
Thu | 02.Jul.2020 - 21:00 | Etar | 1-0 | Vitosha Bistritsa | Group B | Gam3 | |||
Thu | 02.Jul.2020 - 23:15 | Tsarsko selo | 1-4 | Cherno More | Group B | Gam3 | |||
Fri | 03.Jul.2020 - 21:15 | Botev Vratsa | 0-0 | Arda | Group B | Gam3 | |||
Fri | 03.Jul.2020 - 23:30 | Botev Plovdiv | 3-1 | Dunav 2010 | Group B | Gam3 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
First League - 2019/2020
- 100% 216 / 216 Games
- Home team wins 43.06%
- Draws 24.54%
- Away team wins 32.41%
- Over 1.5 73.15%
- Over 2.5 43.98%
- Over 3.5 25.93%
- Goals 542
- Goals /match 2.51
- Goals /match home 1.37
- Goals /match away 1.14
- Both teams score 44.91%
- Goals after 80' 16.97%
No tv schedule yet for US
(change)